Związek na odległość – czy to ma sens?

Czy związek na odległość ma sens? Większość osób, przebywających w miejscu zamieszkania ukochanej osoby poważnie w to wątpi. Jest jednak w życiu wiele sytuacji, w których przebywanie na odległość zakochanych jest konieczne. Co prawda, przy odrobinie dobrej woli można zniwelować takie sytuacje, jednak istnieją i takie momenty, w których niestety trzeba przebywać z dala od siebie. Do takich przypadków możemy zaliczyć wysłanie w delegację czy wręcz podjęcie posady w innym miejscu, emigrację zarobkową za granicę czy też wyjazd na przykład na wymianę studencką. Co zrobić w takiej sytuacji?
Najważniejsze, co można zrobić, gdy nasz partner czy partnerka udaje się na wyjazd, to okazywać jemu czy jej pełne wsparcie i zaufanie. Często brakuje tego drugiej osobie a przecież także dla osoby wyjeżdżającej jest to dość trudna sytuacja. Dlatego też szczera rozmowa na temat wyjazdu jest jak najbardziej wskazana.
Gdy już dojdzie do wyjazdu ukochanego czy ukochanej warto wprowadzić w życie pewne rytuały. Może być to rozmowa telefoniczna o określonej godzinie czy przesyłanie wiadomości tekstowych. Bardzo często wykorzystywana jest w dzisiejszych czasach możliwość rozmowy wideo za pośrednictwem Internetu.

Comments are closed.

© 2012 Zakochani