Znalezienie miłości przez Internet – ryzyko

Szukanie miłości w Internecie w wielu przypadkach skończyło się naprawdę źle. Jakie istnieje ryzyko podczas nawiązywania internetowych znajomości? Przede wszystkim, nie wiemy tak naprawdę, kim jest druga osoba skrywająca się za ekranem monitora. Możemy więc w prosty sposób dać się nabrać na to, że dwudziestokilkuletni, zadbany i przystojny mężczyzna tak naprawdę jest niechlujnym pięćdziesięciolatkiem z dużym brzuszkiem.
Kolejnym zagrożeniem jest różnica interesów pomiędzy osobami kontaktującymi się ze sobą przez Internet. Zależy Ci na poznaniu kogoś ciekawego, jednak pewne decyzje chcesz podejmować już na żywo? Upewnij się, że druga osoba również ma takie podejście do tematu. Może się bowiem zdarzyć, że osoba, z którą nawiązaliśmy kontakt ma zupełnie inne podejście do życia.
Czasem korzystanie z wirtualnych czatów jest także związane z trafieniem na jakiegoś przestępcę. O takich przypadkach wiele słyszy się na przykład w mediach i zawsze warto mieć się na baczności wchodząc w internetowe kontakty. Jak uniknąć takich sytuacji? Z pewnością na pewno zadbać o to, aby obie strony utrzymywały taki sam poziom anonimowości. Nie warto również narzucać zbyt dużego tempa, gdy znajdziemy osobę godną naszej konwersacji.

Comments are closed.

© 2012 Zakochani