Miłość w małżeństwie

Wiele osób uważa, że wraz z zawiązaniem stuły przez kapłana lub też wraz z podpisaniem odpowiedniego dokumentu w Urzędzie Stanu Cywilnego gdzieś po drodze tak naprawdę umyka prawdziwe uczucie, a jest ono zastępowane przez codzienne obowiązki i konieczność znoszenia siebie nawzajem. Czy przeciwnicy małżeństwa mają rację w tym względzie?
Tak naprawdę trudno w tej kwestii przyznać rację komukolwiek. Postępowanie małżonków wobec siebie po kilku czy kilkunastu latach małżeństwa na pewno zmieni się od tego, gdy spotykali się oni na randkach, jeszcze przed okresem narzeczeństwa. Taka jest kolej rzeczy i nie należy próbować tego uniknąć, gdyż się po prostu nie da.
W małżeństwie oprócz gorących uczuć konieczna jest jednak przyjaźń pomiędzy małżonkami. Dzięki temu nawet wtedy, gdy namiętność wygaśnie można w zgodzie przeżyć kolejne lata bez zbędnych kłótni. Małżeństwo to spore wyzwanie dla każdego ze współmałżonków, niezależnie od tego, w jakim wieku zawierany jest ślub. W ostatnich latach możemy zauważyć, że decyzja o małżeństwie jest coraz bardziej odwlekana, ale często nie da się przecież uniknąć tej poważnej decyzji cementującej związek, która przecież nie sprawia, że od razu przestaje się kochać drugą połówkę.

Comments are closed.

© 2012 Zakochani