Miłość od pierwszego wejrzenia – jest możliwa czy to raczej romantyczny mit?

Czy miłość od pierwszego wejrzenia jest możliwa? Wiele, szczególnie samotnych osób się nad tym zastanawia. Trzeba jednak przyznać, że miłość od pierwszego wejrzenia to czasem nie tylko temat książek czy filmów. To uczucie, którego nagle doznaliśmy po zobaczeniu drugiej osoby naprawdę ma szanse na powodzenie. Jednak, gdy doznamy podobnego uczucia trzeba mieć się na baczności.
W wielu przypadkach okazuje się bowiem, że przelotne zauroczenie nie ma szans na to, aby przerodzić się w coś więcej. Bardzo często stoi temu na przeszkodzie charakter ukochanej czy ukochanego – pierwsze wrażenie dotyczy przecież zwykle wyglądu a nie cech charakteru, szczególnie tych, które możemy dostrzec dopiero przy dłuższej znajomości. Czasem może się zdarzyć również, że pierwsze wrażenie jest bardzo mylne – na przykład, gdy spotykamy naszego wybranka czy wybrankę na imprezie w jakimś klubie, gdzie po dość dużej dawce wypitego alkoholu nie mamy już odpowiedniego spojrzenia na świat. Wtedy decyzje podjęte co do zdobycia serca upatrzonej osoby mogą być fatalnym błędem.
Nie brakuje jednak osób, które jak najbardziej wierzą w miłość od pierwszego wejrzenia lub nawet jej doświadczyły i trzeba przyznać, że jest to niewątpliwie piękne uczucie.

Comments are closed.

© 2012 Zakochani